کد خبر:2643
پ

۱۲۸۶ میلیارد تومان برای پرداخت بیمه بیکاری تامین شد

رییس سازمان برنامه و بودجه، بخش دوم اعتبار یک میلیارد یورویی مقابله با کرونا را ابلاغ کرد.

نیتا نیوز  ،با ابلاغ نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۱۲۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریالی منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی بابت تامین هزینه های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی تخصیص یافت.

گفتنی است، نیمه اردیبهشت ماه نیز بخشی از معادل ریالی یک میلیارد یورو به حساب خزانه واریز شده بود. در همان برهه ۱۵ برنامه ای که از سوی وزارت بهداشت و درمان به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد بررسی و در نهایت این برنامه‌ها مورد تایید کارشناسان سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، بر این اساس ۴۲۰۰ میلیارد تومان برای تامین داروهای مورد نیاز، کیتهای آزمایشگاهی و همچنین ‌تجهیزات بخش درمان و بهداشت و همچنین حفاظت شخصی کادر درمان اختصاص پیدا کرد.

۱۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم مشخصا برای بیمارستانهایی بود که مستقیما درگیر کرونا هستند، ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای پاداش کادر درمانی اختصاص پیداکرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه دو هفته قبل به تخصیص اعتبارات لازم به صندوق بیمه بیکاری اشاره کرد‌ و گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت، هفته آینده نیز ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر به این صندوق کمک می‌شود.

نیتا نیوز