کد خبر:1884
پ

کدام جریان به دنبال تخریب استقلال است؟

مدیران استقلال در روزهای اخیر از جریان مخربی علیه این باشگاه صحبت می‌کنند؛ جریانی که اگر وجود دارد باید هر چه زودتر با آن مقابله شود وگرنه حواشی عجیب این روزهای استقلال خیلی زود می‌تواند این تیم را از گردونه رقابت‌ها حذف کند.

خبرگزاری ایسنا: مدیران استقلال در روزهای اخیر از جریان مخربی علیه این باشگاه صحبت می‌کنند؛ جریانی که اگر وجود دارد باید هر چه زودتر با آن مقابله شود وگرنه حواشی عجیب این روزهای استقلال خیلی زود می‌تواند این تیم را از گردونه رقابت‌ها حذف کند.

باشگاه استقلال در چند هفته اخیر با حواشی زیادی مواجه شده که بخش اعظمی از آن پیرامون استراماچونی، سرمربی ایتالیایی آبی‌های پایتخت بوده است.

آغاز این حواشی از مشکل میلیچ، مدافع کروات مدنظر استقلال به ایران بود که اولتیماتوم استراماچونی به مدیران این باشگاه را به همراه داشت و او تهدید به استعفا کرد و در ادامه هم اختلاف‌نظر به خاطر مترجم، حواشی را دو چندان کرد.

در این مدت جزییات اختلافات بین باشگاه استقلال و استراماچونی در رسانه‌های ایتالیایی مخابره شده که واکنش مدیران استقلال را به همراه داشته است و آن‌ها از جریان مخربی علیه آبی‌های پایتخت صحبت کردند اما حواشی استقلال به مسائل درون باشگاه ختم نشد و ابعاد بزرگ‌تری به خود گرفت.

گاتزتا دلواسپورت ایتالیا دیروز (شنبه) مدعی شد که مشکلات ویزای استراماچونی باعث شده پلیس فرودگاه اجازه خروج از ایران به او ندهد.

این ادعا، واکنش باشگاه استقلال را به همراه داشت و این باشگاه ضمن تکذیب خبر گاتزتا، اعلام کرد که استراماچونی به هیچ عنوان به فرودگاه نرفته است اما باز هم این پایان ماجرا نبود. مرکاتوی ایتالیا امروز (یکشنبه) خبر جدیدی راجع به این ماجرا منتشر کرد که تکذیبیه استقلال را تکذیب می‌کرد.

این رسانه نوشت: “آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال در یادداشتی که در اختیار ANSA درباره بیانیه روز شنبه استقلال قرار داد آورده که بعد از بازی با فولاد و با در نظر گرفتن اینکه وقفه‌ای در رقابت‌های باشگاهی وجود داشت، من به همراه دستیارم سباستین لتو به فرودگاه رفتیم تا سفر چند روزه‌ای به ایتالیا داشته باشیم و بعد از دو ماه کار فشرده و بی وقفه کمی استراحت کنیم.

باشگاه می‌دانست که من برای یک سفر کوتاه به ایتالیا می‌روم و کاملا آگاه بود و حتی زمینه انتقال ما به فرودگاه و برنامه‌ریزی سفر را نیز بر عهده داشت. متاسفانه به دلایل اجرایی و اداری نتوانستیم از کشور خارج شویم و باشگاه استقلال امروز برای حل این مشکل اقداماتی انجام داد.”

نکته عجیبی که در مطلب اخیر وجود دارد و تکذیبیه باشگاه استقلال را تکذیب کرده، این است که ANSA به نقل از استراماچونی ادعا کرده که این مربی ایتالیایی با اطلاع باشگاه به فرودگاه امام خمینی (ره) رفته است. یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به ایسنا گفت: ما پس از انتشار خبر ابتدایی گاتزتا دلواسپورت با راننده آقای استراماچونی تماس گرفتیم و او گفت که در آن زمان در خیابان فرمانیه بوده است.

در نتیجه اگر هم آقای استراماچونی به فرودگاه رفته بود، به همراه راننده‌اش این کار را نکرده بود. با این حال ما پیگیری‌ها را ادامه دادیم و با پلیس گذرنامه و مسئولان سالن اصلی و CIP فرودگاه امام خمینی (ره) تماس گرفتیم و از آن‌ها پرسیدیم که آیا آقای استراماچونی به فرودگاه آمده است که آن‌ها پاسخ منفی دادند. در نتیجه آقای استراماچونی اصلا به فرودگاه امام‌ خمینی (ره) نرفته است.

با در کنار هم قرار دادن همه این مطالب، مشخص می‌شود که حواشی‌ استقلال، دیگر از حالت عادی خارج شده و اخبار عجیب رسانه‌های ایتالیایی از جمله کوریره دلواسپورت را با تیترهایی مانند “زندانی شدن استراماچونی در ایران” به همراه داشته است.

این حواشی در حال حاضر ابعاد بین‌المللی پیدا کرده و جلوه بدی از ایران نشان می‌دهد، در نتیجه مدیران استقلال باید فکری به حال این قضایا بکنند و جلوی جریان مخربی را که از آن صحبت می‌کنند، بگیرند.

نیتا نیوز