کد خبر:1320
پ

لزوم برگزاری مجامع بانک های ادغامی بصورت ویدئو کنفرانس

برگزاری مجامع عمومی فوق العاده بانکها و موسسات ادغامی به صورت ویدیو کنفرانس امکان پذیر است.

نیتا نیوز ،  به منظور جلوگیری از بلوکه شدن سرمایه سهامداران بانک‌ها و موسسات اعتباری ادغامی می توان مجامع عمومی آنها را برگزار کرد.

بانک‌ها و موسسات اعتباری کوثر، حکمت ایرانیان، قوامین، مهر اقتصاد و انصار پیش از این قرار بود در اسفندماه مجامع عمومی آن ها برگزار شود.

مهمترین محورهای مجامع عمومی فوق العاده این بانک‌ها و موسسات تصمیم‌گیری در خصوص ادغام در بانک سپه بود.

اما با توجه به شیوع ویروس کرونا مجامع شرکتهای بورسی به صورت جسته و گریخته برگزار می‌شود.

این در حالی است که بانک‌ها و موسسات ادغامی در اطلاعیه ای اعلام کردند تا اطلاع ثانوی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزاری مجامع عمومی فوق العاده امکان پذیر نیست.

این اطلاعیه در حالی صادر شد که هم اکنون بسیاری از شرکت‌های بورسی مجامع خود را با حضور تعداد کمی از اعضا به صورت حضوری و یا ویدیو کنفرانس برگزار می‌کنند.

برگزاری این مجامع نیز مشکلی ایجاد نکرده و با توجه به رعایت کامل مسائل بهداشتی و پروتکل های ابلاغی توسط ستاد ملی کرونا برگزاری آن ها جهت به گردش در آمدن چرخ اقتصاد کشور ضروری است.

در این بین سهامداران بانک ها و موسسات اعتباری بیش از یکسال و نیم است که سرمایه آنها بلوکه شده و نمی توانند به اصطلاح بورسی ها نقد کنند.

از آنجا که سهامداران عمده بانک‌ها و موسسات اعتباری ادغامی کاملاً مشخص شده اند، می توان با حداقل افراد نیز مجامع عمومی چه به صورت حضوری و چه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.

پیشنهاد می شود هرچه سریعتر اطلاعیه برگزاری مجامع بانک های ادغامی منتشر تا تصمیمات نهایی در خصوص ادغام با بانک سپه و تعیین تکلیف سهامداران صورت پذیرد.

نیتا نیوز