کد خبر:5336
پ

صدور ۷۱۶ جواز تاسیس و ۲ پروانه بهره برداری رمزارز

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تاکنون ۲۲۰ درخواست خوداظهاری در رابطه با دستگاه‌های موجود استخراج رمزارز، در سامانه بهین‌یاب ثبت شده است.

نیتا ، علیرضا هادی گفت: در راستای اجرای تصویب‌نامه مورخ ۹۹/۴/۱۵ هیأت وزیران به‌منظور تعیین تکلیف وضعیت دستگاه‌های استخراج رمزارز موجود درکشور، از تاریخ ۲۷ مردادماه ثبت مشخصات هویتی و نیز تعداد، نوع و مدل دستگاه‌های موجود استخراج رمزارز در سامانه بهین‌یاب به‌صورت خوداظهاری آغاز شده است.

وی افزود: این امر از طریق لینک ایجادشده در صفحه اصلی سامانه بهین‌یاب، در دسترس متقاضیان قرار دارد.

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: تاکنون ۳۱۴ درخواست خوداظهاری در سامانه ثبت شده که از این تعداد ۲۲۰ درخواست ثبت نهایی شده‌است.

دکتر هادی ادامه داد: فرصت این خوداظهاری بر اساس مصوبه هیأت وزیران یک ماه تعیین شده و توصیه می‌شود متقاضیان، ثبت درخواست خودرا تا روزهای پایانی این مهلت به‌تأخیر نیندازند.

هادی تأکید کرد: تعیین حقوق و عوارض دولتی دستگاه‌های اظهار شده بر اساس اعلام گمرک ج. ا. ایران صورت خواهد گرفت و از طریق درگاه الکترونیکی مربوط که در دست راه‌اندازی است قابل پرداخت خواهد بود.

وی افزود: آیین‌نامه اجرایی طرح خوداظهاری، موضوع بند ۵ مصوبه هیأت دولت طی جلسات مشترک در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال بررسی و نهایی شدن است.

هادی گفت: موضوع استاندارد مصرف دستگاه‌ها توسط سازمان ملی استاندارد نیز در حال نهایی شدن است و به‌زودی به وزارت صمت ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور طرح‌ها عنوان کرد: تاکنون تعداد ۷۱۶ فقره جوازتأسیس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداری در این حوزه صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود این تعداد با انجام فرایند خوداظهاری افزایش یابد.

نیتا نیوز