کد خبر:5261
پ

خیز فخوز در گزارش مردادماه

با توجه به افزایش نرخ جهانی شمش و گذر از مرز ۴۰۰ دلار و همچنین ثبات نرخ دلار، شرکت های تولیدکننده شمش درخصوص فروش خود در وضعیت مناسبی قرار دارند. فخوز، پرچم دار این گروه و تعیین کننده نرخ محصولات فولادی در گزارش مرداد تصویرگر این جهش بوده است. فولاد خوزستان که پی به ای پایین تری نسبت پی به ای بازار دارد در گزارش خوب پتانسیل های خود را بیشتر به رخ بازار نشان دهد بطوری که…

نیتا ، فولاد خوزستان در مرداد ۹۹،  ۲٫۶۹۶ میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به ماه قبل ۴۲ درصد رشد را گزارش کرده است. مبلغ فروش مرداد ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز رشد ۸۷ درصدی داشته است.

محصول عمده شرکت بلوم و بیلت است که در ماه  پنجم  امسال به نرخ داخلی ۷۳٫۲۵۲٫۳۷۹ ریال به ازای هر تن فروخته شده است. این محصول افزایش نرخ چشمگیر ۱۶ درصدی نسبت به تیرماه داشته است.

آخرین نرخ فروش بلوم و بیلت فولاد فخوز در بورس کالا ۷۸٫۲۷۷٫۰۰۰ ریال به ازای هر تن معامله شده که با تقاضای قابل توجهی همراه بوده است. این قیمت نسبت به متوسط نرخ فروش بلوم و بیلت این شرکت در مرداد و تیر به ترتیب ۷ و ۲۴ درصد رشد داشته است. با توجه به روند صعودی افزایش نرخ جهانی فولاد و رشد نرخ دلار نیمایی، تداوم رشد نرخ در ماه های آینده دور از انتظار نیست.

مقدار تولید فخوز در مرداد ۸۲۸٫۶۲۴ تن بوده که نسبت به تیر ۴ درصد افزایش داشته است. مقدار فروش شرکت در مرداد ۳۹۳٫۵۴۰ تن است که رشد ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه ماه قبل را نشان میدهد.

مجموع مبلغ تجمعی فروش فولاد خوزستان در ۵ ماهه ابتدای سال مالی جاری ،  ۹٫۳۹۹ میلیارد تومان است که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸، افزایش  ۴۱ درصدی را نشان میدهد.

تحلیل بنیادی فولاد خوزستان را در اینجا مطالعه فرمایید.

عملکرد مرداد ماه فخوز

نیتا نیوز