کد خبر:5264
پ

جم پیلن باز هم دست پرآمد

با توجه به تقاضای بالای پلی پروپلین و محاسبه قیمت آن اغلب به نرخی بالاتر از دلار بازار آزاد (در حالی که نرخ ماده اولیه اصلی شرکت -پروپلین- به دلار نیما محاسبه میشود)، این شرکت توانسته ازین اختلاف نرخ رشد خوبی را ثبت کند

نیتا ، پلی پروپیلن جم در مرداد ۹۹،  ۴۹۳ میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به ماه قبل ۲ درصد افزایش را گزارش کرده است.

پلی پروپیلن جم دو ماهی است که عملکرد بسیار خوبی را روانه بازار کرده است و مبلغ فروش مرداد ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز رشد ۱۰۷ درصدی داشته است!

محصول عمده شرکت پلی پروپیلن با بسته بندی پالت است که در ماه  پنجم  امسال به نرخ داخلی ۱۹۴٫۲۰۹٫۲۷۴ ریال به ازای هر تن فروخته شده است. این محصول افزایش نرخ قابل توجه ۲۵ درصدی نسبت به تیرماه داشته است.

مقدار تولید جم پیلن در مرداد ۲۳٫۷۳۰ تن بوده که نسبت به تیر ۱۳ درصد کاهش داشته است. همچنین مقدار فروش شرکت  ۲۵٫۴۱۴ تن است که افت ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه ماه قبل را نشان میدهد.

مجموع مبلغ تجمعی فروش پلی پروپیلن جم  در ۵ ماهه ابتدای سال مالی جاری ،  ۱۷۲۳ میلیارد تومان است که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸، افزایش  ۳۰ درصدی را نشان میدهد.

جم پیلن علیرغم کاههش مقدار فروش، به مدد افزایش قابل توجه نرخ فروش فروش خوبی را ثبت می کند. و با فرض ثبات نرخ ها و ثبات روند فروش می تواند یکی از ارزانترین نمادهای بازار سرمایه باشد.

عملکرد ماهانه جم پیلن

نیتا نیوز