کد خبر:5293
پ

جزئیات پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم از امروز

رئیس کل سازمان خصوصی سازی جزئیات مربوط به پذیره نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم را تشریح کرد.

نیتا ، علیرضا صالح گفت: پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی مانده سهام دولت در پالایشگاههای تهران، بندر عباس، اصفهان و تبریز است، از امروز (۵ شهریور) با تخفیف ۲۰ درصدی آغاز خواهد شد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس از بامداد چهارشنبه کلیه آحاد مردم بدون هیچ محدودیت سنی میتوانند واحدهای این صندوق را از طریق درگاه بانکی به صورت غیرحضوری و کارگزاریهای به صورت حضوری خرید کنند.

وی اضافه کرد: شهروندان برای خرید واحدهای این صندوق تنها نیاز به کد ملی دارند و افرادی که کد معاملاتی دارند نیز از طریق کارگزاریها می توانند اقدام به خرید واحدهای صندوق پالایشی یکم کنند.
صالح ادامه داد: مدت زمان پذیره نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم که با نماد پالایش انجام می شود به مدت دو هفته یعنی تا پایان ۱۹ شهریور خواهد بود و بر این اساس زمان مناسب و کافی برای پذیره نویسی این واحدها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: سقف خرید این واحدها ۵ میلیون تومان است و افرادی که قبلا واحدهای دارا یکم را به میزان ۲ میلیون تومان خرید کرده اند، برای این واحدها می توانند تا سقف ۳ میلیون تومان خرید انجام دهند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که برای این واحدها تحفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده است، افزود: مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق قیمت پایانی سهام این ۴ پالایشگاه در پایان معاملات سه شنبه با درنظر گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی است.

لازم به ذکر است پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده داده بود پذیره نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم از اولین چهارشنبه شهریور ماه انجام خواهد شد.

نیتا نیوز