کد خبر:2670
پ

بدهی ۱۷/۶ هزار میلیارد تومانی شرکت ایران‌مال به بانک آینده + سند

نیتا نیوز  ، به گزارش «نود اقتصادی» آخرین صورت مالی حسابرسی‌شده که بانک آینده از عملکرد سالانه خود منتشر کرده، مربوط به سال مالی ۱۳۹۶ و همچنین آخرین صورت مالی حسابرسی‌نشده‌ای هم که این بانک‌ از عملکرد خود منتشر کرده، مربوط به ۱۲ماهه سال ۱۳۹۷ است. 🔸با این‌حساب، بانک آینده ازجمله بانک‌هایی است که در […]

نیتا نیوز  ، به گزارش «نود اقتصادی» آخرین صورت مالی حسابرسی‌شده که بانک آینده از عملکرد سالانه خود منتشر کرده، مربوط به سال مالی ۱۳۹۶ و همچنین آخرین صورت مالی حسابرسی‌نشده‌ای هم که این بانک‌ از عملکرد خود منتشر کرده، مربوط به ۱۲ماهه سال ۱۳۹۷ است.

🔸با این‌حساب، بانک آینده ازجمله بانک‌هایی است که در شفافیت مالی چندان عملکرد خوبی نداشته است. عملکرد بانک مذکور بدین جهت مهم است که این بانک در سال‌های اخیر برخلاف روال رایج در بانک‌های جهانی، خود به تنهایی یک ابرپروژه‌ای را به نام ایران‌مال اجرا کرد که در حداقل برآورد، گفته می‌شود ۳۶/۵ هزار میلیارد تومان برای احداث و تکمیل آن هزینه شده است (در سطح جهان برای اجرای ابرپروژه‌هایی همانند ایران‌مال کنسرسیومی از بانک‌ها با هم و برای تامین مالی همکاری می‌کنند.).

🔸در همین زمینه طبق اطلاعات درج شده در صورت مالی حسابرسی‌نشده سال ۱۳۹۷ این بانک، مجموع مانده تسهیلات جاری شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال تا پایان اسفند سال ۱۳۹۷ حدود ۱۷ هزار و ۶۵۱ میلیارد تومان بوده است که رقم قابل‌توجهی در نظام بانکی کشور محسوب می‌شود؛ چراکه این رقم معادل ۴۲ درصد کل بودجه عمرانی محقق‌شده کشور در همان سال ۱۳۹۷ بوده است.

 

نیتا نیوز