کد خبر:7935
پ

اعلام نتایج تیم‌های برگزیده مرحله پایانی مسابقات بین‌المللی «کن‌سَت» تا پایان آبان ماه

نتایج تیم‌های برگزیده مرحله پایانی هشتمین دوره ملی و پنجمین دوره بین‌المللی مسابقات «کن‌سَت ایران» تا پایان آبان ماه اعلام می‎شود.

نیتا ، ثبت نام از متقاضیان این مسابقه در شهریورماه سال ۹۸، آغاز شد و قرار بود مرحله پایانی مسابقات در اسفندماه ۹۸ برگزارگردد اما در پی شیوع ویروس کرونا و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوطه درخصوص عدم برگزاری تجمعات، کمیته برگزاری مسابقات کن‌ستِ ایران، تصمیم گرفت این مسابقه، را با تاخیر برگزار کند. با ادامه روند شیوع این بیماری و عدم صدور مجوز برگزاری این مسابقات به صورت حضوری، کمیته تصمیم به برگزاری غیرحضوری این مسابقات گرفت. البته لازم به ذکر است مسئولین پژوهشگاه هوافضا پس از بارها پیگیری و مکاتبات با ارگان‌های دست‌اندرکار، مجبور با اتخاذ این تصمیم شدند.

طبق ضوابط اجرایی مسابقه، هر یک از تیم‌ها موظف بودندکن‌ست (به صورت یکپارچه و همراه با سامانه فرود)، تجهیزات سخت‌افزاری ایستگاه زمینی، باتری، شارژ باتری وسایر تجهیزات خود را همراه یک عدد لوح فشرده شامل نرم‌افزار ایستگاه زمینی وراهنمای کار با آن، همچنین فیلم واضح از تست عملکردی کن‌ست، ارتباط با ایستگاه زمینی و نحوه عملکرد آن (روشن وخاموش شدن، شارژ مجدد، راه-اندازی، ستاپ ایستگاه زمینی و سایرتوضیحات ضروری) را ازطریق پست برای دبیرخانه این مسابقات به نشانی مندرج در وب ‌سایت پژوهشگاه هوافضا (www.ari.ac.ir) ارسال نمایند.

گفتنی است ارزیابی تیم ها بر مبنای انطباق با اصول فنی و سیستمی، طی کردن صحیح مراحل طراحی و تحویل گزارش‌های آنها، برآورده کردن الزامات، انجام موفقیت‌آمیز مأموریت‌ها و ارائه مناسب نتایج توسط تیم داوری انجام شده است.

این دوره از مسابقات که ۹۳ تیم شامل ۸۸ تیم ایرانی و ۵ تیم بین المللی در آن شرکت کردند، در دو کلاس سنجشی-ارتباطی و علمی-اکتشافی برگزار گردید و ۳ تیم از هر کلاس حاضر درمرحله نهایی با گذر از چندین مرحله پالایش، داوری و انجام عملیات پروازی تا پایان آبان ماه انتخاب خواهند شد.

 

نیتا نیوز