کد خبر:4232
پ

فاکتورهایی که نشان از احتمال جهش قیمت بیت کوین دارند

نیتا ، قیمت بیت کوین پس از روند صعودی روز گذشته در بالای سطح ۹۳۰۰ دلار تثبیت شد. طی چند هفته گذشته این نخستین باری است که بیت کوین موفق به حفظ قیمت در بالای این سطح می شود. بازار ارز رمزنگاری نشانه هایی از قوی بودن را نشان داد، زیرا  روند نزولی مشاهده شده […]

  • نیتا ، قیمت بیت کوین پس از روند صعودی روز گذشته در بالای سطح ۹۳۰۰ دلار تثبیت شد.
  • طی چند هفته گذشته این نخستین باری است که بیت کوین موفق به حفظ قیمت در بالای این سطح می شود.
  • بازار ارز رمزنگاری نشانه هایی از قوی بودن را نشان داد، زیرا  روند نزولی مشاهده شده در روزهای گذشته به پایان رسید و بسیاری از آلت کوین ها روند صعودی داشتنند.
  • به گفته یکی از تحلیلگران در حال حاضر چندین فاکتور وجود دارند که به نفع روند صعودی بیت کوین هستند.
  • این تحلیلگر خاطر نشان کرد که این فاکتورها بیت کوین را در منطقه صعودی قرار می دهند، اگرچه ممکن است که در کوتاه مدت کاهش قیمت رخ دهد.

پس از سیر نزولی اخیر قیمت بیت کوین و بازار ارز رمزنگاری، اکنون آنها تا حدودی تقویت شده اند. بیت کوین در روز گذشته مستقل از بقیه بازار حرکت کرد و قیمت آن افزایش قابل توجهی یافت، در حالی که قیمت بسیاری از آلت کوین ها روند کاهشی داشت.

این باعث شد تا بسیاری از معامله گران پایان روند صعودی اخیر در بازار آلت کوین را اعلام کنند، اما از روز گذشته تاکنون، تعداد بسیاری از این توکن ها توانستند بیشتر کاهش های خود را جبران کردند.

تحلیلگران اکنون با بررسی بیت کوین پیش بینی می کنند که این ارز برتر بازار به دلیل ظاهر شدن چند فاکتور مهم، یک روند صعودی قوی در میان مدت تجربه خواهد کرد.

قوی شدن بیت کوین به دلیل وجود چند فاکتور صعودی

در حال حاضر، بیت کوین با ۱٫۵ درصد افزایش در حدود سطح ۹۴۹۰ دلار معامله می شود. این ارز برتر بازار قبل از شروع روند صعودی خود در منطقه محدود بین ۹۱۰۰ تا ۹۳۰۰ دلار گیر افتاده بود و قادر به بدست آوردن یک حرکت قطعی نبود.

بیت کوین سرانجام توانست این منطقه محدود را بشکند و اکنون در  حال حرکت به سمت سطح های مقاومت قوی بین ۹۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار است. در حال حاضر فاکتورهایی وجود دارند که نشان دهنده روند صعودی بیت کوین هستند.

موهیت سوروت، یک تحلیلگر معروف و از شرکای صندوق ارز رمزنگاری بیتازو کاپیتال (Bitazu Capital) توضیح داد که روند کلی بیت کوین به همراه معیار درآمد استخراج کننده، یک تصویر صعودی را نشان می دهند. وی همچنین متذکر شد که با وجود این، بیت کوین هنوز در یک منطقه خنثی قرار دارد که هیچ جهت مشخصی ندارد.

سوروت گفت:

روند بیت کوین صعودی است، معیار درآمد استخراج کننده یک تصویر صعودی را نشان می دهد. اما داده های تعهد تجار (CoT) نشانگر یک سقف محلی هستند. به معنای واقعی کلمه در حال حاضر،  بیت کوین در منطقه خنثی (نه نزولی و نه صعودی) قرار دارد. با این حال، تنها حرکت محتمل ورود بیت کوین به اولین شکست صعودی یا نزولی خواهد بود و از آنجا حرکت انفجاری خود را آغاز خواهد کرد.

Image Courtesy of Mohit Sorout
نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط سوروت

الگوهای تکنیکال صعودی احتمالا بیت کوین را در میان مدت تقویت خواهند کرد

سوروت همچنین توضیح داد که صلیب های صعودی میانگین متحرک ها و سیگنال خرید نوارهای هش نشان می دهند که هرگونه کاهش قیمت محتمل الوقوع ممکن است کوتاه مدت باشد. وی گفت:

صلیب طلایی میانگین متحرک های ۵۰ و ۱۰۰ روزه و ۵۰ و ۲۰۰ روزه به همراه سیگنال خرید نوارهای هش، نشانه های قوی از روند صعودی طولانی مدت هستند. اگر کاهش قیمت هم رخ دهد کوتاه مدت خواهد بود.

Image Courtesy of Mohit Sorout
نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط سوروت

چگونگی روند بازار در کوتاه مدت، این واقعیت را که چشم انداز بلند مدت بیت کوین همچنان صعودی است، رد نمی کند.

چاپ پول توسط فدرال رزرو و کمک آن به روند صعودی بیت کوین

سرانجام معاملات جانبی بیت کوین به پایان رسیدند و  قیمت این ارز برای مدت کوتاهی به بالای سطح ۹۵۰۰ دلار رسید. اما هم اکنون قیمت در زیر این سطح قرار دارد. این حرکت صعودی در پی افزایش جزئی حجم معاملات از روز دوشنبه( ۲۰ جولای ) به بعد رخ داد و اکنون معامله گران منتظرند تا ببینند آیا این دارایی دیجیتال می تواند سطح ۹۵۰۰ دلار را حفظ کند و به سمت بالاترین سطح روزانه در ۹۷۷۵ دلار حرکت کند. شاید این حرکت  صعودی کاملا تکنیکال باشد یا به خاطر وقایع خبری اخیر باشد.

طبق گزارش ها، اداره کنترل کننده ارز (OCC) به بانک های آمریکایی دارای مجوز از فدرال، اجازه ارائه خدمات نظارتی ارز رمزنگاری به مشتریان را داده است. این یک قدم مثبت رو به جلو است، زیرا برخی قوانین دست وپاگیر مربوط به پس انداز و ذخیره ارز رمزنگاری را حذف می کند؛ یعنی سرمایه گذاران ارز رمزنگاری از این پس می توانند دارایی های دیجیتال خود را  در همان بانک هایی نگهداری کنند که در آنها حساب بانکی و پس انداز دارند.

اعلامیه اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر تصویب بسته محرک اقتصادی ۸۵۷ میلیارد دلاری و انتظار این که فدرال رزرو آمریکا با بسته ۱ تا ۲ تریلیون دلاری از این حرکت پیروی کند، می تواند این باور را در بین سرمایه گذاران تقویت کند، تا زمانی که فدرال رزرو به چاپ پول ادامه دهد، بازارهای سهام روند صعودی خواهند داشت و بیت کوین هم روند صعودی دیگری به سمت سطح ۱۰۰۰۰ دلار آغاز خواهد کرد.

پایگاه خبری نیتا نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید